Bravehelp
na starość we własnym domu

O nas

Bravehelp to zespół wykwalifikowanych profesjonalistów, z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem w opiece nad osobami starszymi. Teraz także w Polsce oferujemy Państwu możliwość skorzystania z usług opiekunek z zamieszkaniem i całodzienną opieką nad osobami starszymi, chorymi i niesamodzielnymi, w przystępnej cenie.

Dla wielu starszych osób, które potrzebują całodobowej opieki, pozostanie w domu, w znajomym otoczeniu jest coraz częściej niemożliwe. Praca zawodowa i zobowiązania utrudniają dzieciom i bliskim stały kontakt i codzienną pomoc. Dlatego obecnie wielu polskich seniorów spędza ostatnie lata życia w domach opieki. Niestety takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji. Starsza osoba trafia nagle do obcego środowiska, często miejsca oddalonego o wiele kilometrów od domu, rodziny i przyjaciół. Odległość utrudnia, a czasem uniemożliwia odwiedziny bliskich i skazuje seniora na tęsknotę i poczucie osamotnienia.

W Bravehelp postanowiliśmy wyjść naprzeciw tym potrzebom. Tak powstała koncepcja całodobowej opieki nad osobami starszymi na terenie całej Polski, świadczonej przez opiekunki i personel pielęgniarski z Europy Wschodniej. Tego rodzaju usługa jest dla wielu osób jedyną szansą pozostania we własnym domu i stanowi doskonałą alternatywę dla domu opieki.

Wiemy, że bezpieczeństwo powstaje w oparciu o wiedzę i doświadczenie opiekunów, a także ich zaangażowanie w codzienne czynności, życzliwość i uważność na potrzeby drugiego człowieka. Dbamy o to, aby pomimo ograniczeń wynikających z wieku, podopieczny miał zaspokojone wszystkie potrzeby, zarówno higieniczne, pielęgnacyjne, jak i towarzyskie.

Oferujemy możliwość skorzystania z usług opiekunek z Europy Wschodniej i krajów bałtyckich, Słowacji, Rumunii czy Bułgarii, z zamieszkaniem i całodobową opieką w przystępnej cenie. Opieka całodobowa świadczona przez opiekunów z Europy Wschodniej jest często tańsza niż zakwaterowanie w domu opieki.

Kiedy ukochana osoba potrzebuje pomocy i wsparcia, pojawia się wiele pytań. Nie zawsze możliwe jest samodzielne wykonywanie niezbędnej pracy opiekuńczej. Dlatego wspólnie z rodzinami tworzymy indywidualne plany i programy stałej opieki dla tych, którzy nie mogą poświęcić bliskiej osobie tyle czasu, ile ona potrzebuje.

Usługi

Usługi opiekuńcze odbywają się w środowisku domowym osoby potrzebującej, która może nadal mieszkać we własnym domu, brać udział w życiu rodzinnym, spotykać się z przyjaciółmi. Dla wielu osób jest to bardzo ważny aspekt, który przyczyniając się do poprawy samopoczucia, dobrze wpływa na kondycję psychofizyczną i zdrowie. Poza tym koszt pracy całodobowego opiekuna jest często niższy niż zakwaterowanie w domu opieki.

Potrzeba opieki długoterminowej stanowi duże wyzwanie nie tylko dla osób dotkniętych chorobą, ale także dla członków rodziny. Organizowanie i łączenie czynności opiekuńczych z pracą zawodową może być bardzo wyczerpujące. Dzięki całodobowemu pracownikowi opieki członkowie rodziny otrzymują nie tylko ulgę w codziennych obowiązkach, ale także pewność, że senior jest zadbany i bezpieczny.

Wiele rodzin nie może zapewnić „24 godzinnej opieki” z rodzimym personelem. Powodem tego są wysokie koszty. Dlatego osoby potrzebujące opieki często wybierają tańsze wsparcie pracowników z Europy Wschodniej.

Obszary aktywności opiekuna

 • Opieka podstawowa: pomoc w utrzymaniu higieny osobistej, podczas posiłków, a także wspieranie samodzielności i mobilności
 • Pomoc w prowadzeniu gospodarstwa domowego; sprzątanie, robienie zakupów
 • Opieka: towarzystwo, rozrywka, wspólne działania aktywizujące
 • Towarzyszenie i pomoc, np. podczas wizyt u lekarza lub w odwiedzinach u rodziny i przyjaciół.

Nasi opiekunowie skupiają się nie tylko na anonimowej relacji opiekuńczej, ale zawsze na dobru osoby wymagającej opieki. Pamiętać jednak należy, że opiekun z Europy Wschodniej nie może świadczyć opieki medycznej, dlatego, że z reguły nie ma uznanego w Polsce wykształcenia pielęgniarskiego. Ściśle rzecz biorąc, są to opiekunowie, którzy nie mogą wykonywać działań związanych z leczeniem. Opieka zabiegowa: podawanie leków, mierzenie ciśnienia krwi, itp. zarezerwowana jest dla profesjonalnego personelu medycznego.

Opiekę całodobową można oczywiście połączyć z opieką ambulatoryjną (niektóre usługi; np. pielęgniarki środowiskowej są świadczone w ramach ubezpieczenia NFZ), co pomoże obniżyć koszty zatrudnienia opiekuna.

W znanych agencjach, takich jak Bravehelp rozpoczęcie opieki można wdrożyć w naprawdę krótkim czasie. Możemy zagwarantować osobę spełniającą Twoje wymagania nawet w ciągu 5-7 dni roboczych. Starannie dobieramy opiekunów i dbamy o wszelkie formalności.

Zakres prac nie musi ograniczać się do opieki nad seniorami. Zatrudnienie opiekuna może być również przydatne w przypadku: nagłej utraty sprawności, w trakcie rehabilitacji, po chorobie lub wypadku.
Kompetentne osoby kontaktowe na miejscu zapewniają, że zawsze można skontaktować się z nami osobiście w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.

Dla kogo odpowiednia jest opieka całodobowa?

Jeśli odpowiesz twierdząco nawet tylko na jedno z poniższych pytań, konieczne może być skorzystanie z całodobowej opieki nad członkiem rodziny.
 • Czy osoba jest niepełnosprawna fizycznie lub psychicznie?
 • Czy osobie wymagającej opieki trudno jest poradzić sobie z codziennym życiem bez pomocy?
 • Martwisz się, że osoba nie będzie w stanie sama o siebie zadbać lub upadnie z powodu narastającej utraty mobilności?
 • Czy wcześniej zajmowałeś się opieką, ale coraz częściej dochodzisz do swoich granic fizycznych i/lub psychicznych?
 • Czy nagle pojawiła się potrzeba opieki i nie jesteś w stanie sam jej zapewnić?

Bezpieczne zatrudnienie

Składki na ubezpieczenie społeczne opłacane są w Polsce, za pośrednictwem agencji.
Z agencją opieki zawierają Państwo umowę pośrednictwa pracy.

Stale weryfikujemy dokumenty naszych współpracowników.
Umowa zostaje zawarta dopiero po podjęciu decyzji o wyborze opiekuna i potwierdzeniu przyjazdu.
Wcześniej nie zaciągasz żadnych zobowiązań!

Prawna ochrona zatrudnienia

Nielegalne zatrudnienie nie jest błahym wykroczeniem; w przypadku jego wykrycia grożą poważne kary pieniężne. Wprawdzie może być tańszym rozwiązaniem, ale rezygnujesz też z wszelkich zabezpieczeń. Nie dość, że brakuje ubezpieczenia, gdy np. rzeczy zostaną skradzione z gospodarstwa domowego, to jeszcze przypadki choroby lub wypadku także niosą ze sobą konsekwencje. 

Zalecane jest więc zatrudnianie pracowników zgodne z przepisami prawa, dlatego dobrze jest wybrać legalną drogę poprzez Bravehelp. Opieka całodobowa nie oznacza jednak, że opiekun jest faktycznie dostępny 24 godziny na dobę.

Podejrzenie o wyzysk pracowników opieki pojawia się z powodu zbyt długiego czasu pracy, braku czasu wolnego lub zdecydowanie zbyt niskich zarobków. Jest to nielegalne i niezgodne z prawem, które oczywiście dotyczy także pracowników zagranicznych:

 • minimalna płaca
 • czas pracy: od 40 do maksymalnie 48 godzin tygodniowo
 • prawo do ustawowego urlopu i czasu wolnego
 • brak ciągłej pracy w nocy
 • co najmniej 8 godzin nieprzerwanego nocnego odpoczynku

Warunki mieszkaniowe

Aby zatrudnić opiekuna, który będzie mieszkał w Państwa mieszkaniu lub domu, potrzebne jest dla niego odpowiednie pomieszczenie mieszkalne:

 • własny pokój, umeblowany i zamykany
 • światło dzienne i świeże powietrze
 • nieograniczony dostęp do łazienki i kuchni
 • telefon i łącze internetowe
 • wygodne łóżko
 • stolik nocny z lampką
 • biurko, również wyposażone w lampkę
 • szafa
 • rolety lub zasłony do zaciemnienia pomieszczenia

Jak rozpocząć współpracę z nami?

Procedura

KROK 1 ANALIZA POTRZEB

Pierwszym krokiem na drodze poszukiwania odpowiedniego opiekuna/opiekunki jest wypełnienie kwestionariusza, który dostarczy nam najważniejszych informacji na temat sytuacji Podopiecznego i Państwa oczekiwań. To na jego podstawie dokonujemy dokładnej analizy potrzeb. Kwestionariusz można wypełnić online lub pobrać go jako plik PDF. Stworzenie analizy jest bezpłatne i niezobowiązujące.

KROK 2 WYSZUKIWANIE ODPOWIEDNIEJ OPIEKUNKI

Po wspólnym omówieniu Państwa sytuacji rozpoczynamy proces poszukiwania odpowiedniej opiekunki/opiekuna. Rozmawiamy z wybranymi, współpracującymi z nami osobami i dokonujemy wstępnej selekcji. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego z proponowanymi przez nas opiekunami. Przy wyborze, od początku ważny jest dobry kontakt i wzajemna sympatia.

KROK 3 FORMALNOŚCI

Po dokonaniu przez Państwa wyboru opiekunki, to my zajmiemy się wszystkimi niezbędnymi formalnościami i kontaktami z odpowiednimi urzędami. Stworzymy umowy, prześlemy dokumenty, zorganizujemy i opłacimy przyjazd wybranego opiekuna. Przez cały okres trwania umowy będziemy Państwu służyć wsparciem i radą koordynatorów i działu prawnego.

Atuty oferowanych usług przez firmę Bravehelp

 • Wysoka jakość opieki
 • Brak dodatkowych opłat
 • Wieloletnie doświadczenie
 • Legalność opieki
 • Indywidualne konsultacje z działem prawnym
 • Wsparcie przez cały okres trwania umowy
 • Kompetentna obsługa negocjacji kontraktowych
 • Natychmiastowa pomoc koordynatora w sytuacjach trudnych
 • Szczegółowa analiza potrzeb klienta
 • Indywidualny i elastyczny projekt opieki
 • Wstępny wybór opiekuna
 • Organizacja zastępstwa w przypadku urlopu lub nieobecności z powodu choroby
 • Regularne kontrole jakości
 • Przystępna cena
 • Przejrzystość kosztów
 • 14-dniowy okres wypowiedzenia

Kontakt

Bravecare ApS Sp. z o.o. Oddział w Polsce
ul. Jagiellońska 88, bud. 30U
00-992 Warszawa
Tel.: +48 22 400 78 76
e-mail: bravehelp@bravecare.pl
  https://www.iimsirmaur.ac.in/-/pkv-games/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot777/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot77/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot303/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/agen111/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/big888/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/bigslot77/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot-dana/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot-pulsa/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot99/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/hoki55/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot-china/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot-rusia/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot-taiwan/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot-olympus/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot165/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/agen168/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/asiaslot/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/bola123/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot62/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot288/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot328/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot338/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot368/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot383/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot396/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot500/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/slot1221/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/agen123/ https://www.iimsirmaur.ac.in/-/asia888/
  https://sdi.umj.ac.id/ss/slot-malaysia/ https://matematikafst.unja.ac.id/-/slot-gacor/ https://matematikafst.unja.ac.id/-/slot-dana/ https://matematikafst.unja.ac.id/-/slot-pulsa/ https://matematikafst.unja.ac.id/-/slot99/ https://matematikafst.unja.ac.id/-/sv388/ https://matematikafst.unja.ac.id/.well-known/slot303/
  https://sdi.umj.ac.id/ss/slot-australia/ https://sdi.umj.ac.id/ss/slot-batam/ https://sdi.umj.ac.id/ss/slot-belanda/ https://sdi.umj.ac.id/ss/slot-china/ https://sdi.umj.ac.id/ss/slot-hongkong/ https://sdi.umj.ac.id/ss/slot-jepang/ https://sdi.umj.ac.id/ss/slot-kamboja/ https://sdi.umj.ac.id/ss/slot-malaysia/ https://sdi.umj.ac.id/ss/slot-myanmar/ https://sdi.umj.ac.id/ss/slot-pragmatic/ https://sdi.umj.ac.id/ss/slot-singapore/ https://sdi.umj.ac.id/ss/slot-taiwan/ https://sdi.umj.ac.id/ss/slot-thailand/ https://sdi.umj.ac.id/ss/slot-vietnam/ https://sdi.umj.ac.id/ss/slot-zeus/ https://sdi.umj.ac.id/-/agen123/ https://sdi.umj.ac.id/-/agen168/ https://sdi.umj.ac.id/-/asiaslot/ https://sdi.umj.ac.id/-/bigslot77/ https://sdi.umj.ac.id/-/hoki55/ https://sdi.umj.ac.id/-/hoki505/ https://sdi.umj.ac.id/-/slot-dana/ https://sdi.umj.ac.id/-/slot77/ https://sdi.umj.ac.id/-/slot99/ https://sdi.umj.ac.id/-/slot303/ https://sdi.umj.ac.id/-/slot777/ https://sdi.umj.ac.id/-/slot-terpercaya/ https://sdi.umj.ac.id/-/hoki88/ https://sdi.umj.ac.id/-/slot-resmi/ https://sdi.umj.ac.id/-/slot62/ https://sdi.umj.ac.id/-/slot123/ https://sdi.umj.ac.id/-/slot165/ https://sdi.umj.ac.id/-/slot288/ https://sdi.umj.ac.id/-/slot328/ https://sdi.umj.ac.id/-/slot338/ https://sdi.umj.ac.id/-/slot368/ https://sdi.umj.ac.id/-/slot383/ https://sdi.umj.ac.id/-/slot396/ https://sdi.umj.ac.id/-/slot1221/ https://sdi.umj.ac.id/link/bola77/ https://sdi.umj.ac.id/link/rtp/ https://sdi.umj.ac.id/link/slot-demo/ https://sdi.umj.ac.id/link/slot-mudah-maxwin/ https://sdi.umj.ac.id/link/slot4d/ https://sdi.umj.ac.id/link/slot777/ https://sdi.umj.ac.id/wp-content/pkv-games/