Tel: +48 22 400 78 76

Pomorski Oddział Bravecare pod kierownictwem Angeliki Brzostek

Pomorski oddział Bravecare

Bravecare ma kilka oddziałów. Jednym z nich jest ten mieszczący się na Pomorzu, a konkretnie w Redzie. Pracujemy tu we trzy. Każda z nas jest inna, ale łączy nas jedno – chęć pomagania innym.

Współpracuje ze mną jeszcze Sabina Duda oraz Beata Błażejczyk. W tym składzie pracujemy już dosyć długo. Znamy się, pomagamy sobie, chociaż każda z nas ma swój zakres obowiązków wzajemnie się uzupełniamy. Zawsze działamy szybko, oczekując pozytywnych wyników.

Każdego dnia jesteśmy gotowe, aby podejmować kolejne odważne działania.

Wyzwania

Największym wyzwaniem i jednocześnie sukcesem dla Nas, jako koordynatorek jest wybranie właściwej osoby, odpowiednie dopasowanie Opiekunki do potrzeb podopiecznego, rodziny, do konkretnego domu i panujących w nim zwyczajów.

Właściwie każdy dzień w naszej pracy przynosi wiele wyzwań.

Historia sukcesu

Pamiętam jak podczas pandemii zadzwoniła do nas Pani, która dostała numer do Bravecare od jednej z Opiekunek. Znalazła się wówczas w niezwykle trudnej sytuacji. Otóż firma, z którą jechała na zlecenie w ostatniej chwili zadzwoniła do Niej, mówiąc, że ma wysiąść z busa, ponieważ oni nie będą za niego płacić, a zlecenie nie jest już aktualne. Tym samym chcę podkreślić, że ta Opiekunka była już na terenie Niemiec. Obok niej, w busie siedziała jedna z Pań, która chcąc nie chcąc stała się świadkiem tej sytuacji.

„Pomogę Ci – powiedziała – przecież nie zostaniesz teraz sama za granicą, bez pieniędzy”.

Zadzwoniła do nas od razu. Dosłownie w jeden dzień znalazłyśmy dla niej odpowiednie zlecenie. Miałyśmy zaledwie 8 godzin na znalezienie jej pracy.

Obie Panie na szybko zrobiły zdjęcie do CV na jednej ze stacji przystankowych. Teraz z perspektywy czasu czuję ogromną dumę, że dałyśmy radę, wtedy? Wtedy był ogromny stres, presja czasu, chęć pomocy, znalezienie odpowiedniego i przede wszystkim dobrego miejsca.

Naszym zadaniem jest ocenić sytuację i podjąć właściwą decyzję nawet pod wpływem presji czasu. Takie sytuacje są skomplikowane, bo działamy „na już”, nie znamy osobiście Opiekunki, a naszym zadaniem jest zweryfikować jej CV, referencje, porozmawiać z nią, czasem kilka razy, o jej dotychczasowych doświadczeniach, kwalifikacjach, oczekiwaniach i potrzebach. Mimo to, lubimy takie wyzwania, zawsze dobrze je wspominamy, bo wtedy czujemy, że to co robimy ma sens, bo naprawdę możemy komuś pomóc.

Jakość jest najważniejsza

Powiedziałabym, że najważniejsza jest dla nas jakość. To główna wartość, którą kierujemy się w pracy w Bravecare. Wraz z moim zespołem dbamy o to, by Opiekunowie, których usługi proponujemy naszym klientom byli empatyczni, godni zaufania, wykwalifikowani, by w każdej sytuacji potrafili porozumieć się z podopiecznym, rodziną i innymi osobami w nowym otoczeniu.

To wymaga szczególnych cech; otwartości, szczerości, których podstawą jest umiejętność skutecznej, konstruktywnej komunikacji. Opiekunka ma niejednokrotnie do czynienia z sytuacjami z pogranicza życia i śmierci; by w takich momentach umieć być dla kogoś wsparciem, potrzebny jest dobry kontakt ze sobą, ze swoimi emocjami, dojrzałość, ale także, a może przede wszystkim, tak po ludzku, dobre serce.

Codzienność w pracy Koordynatora

Praca Koordynatora to duża odpowiedzialność – przynajmniej ja ją tak postrzegam. Mierzymy się często ze stresującymi sytuacjami; jesteśmy jako zespół gotowi pomagać rozwiązywać problemy, mając jednocześnie na uwadze zarówno dobro i bezpieczeństwo podopiecznych, jak i komfort pracy naszych Opiekunek.

Wiele osób współpracuje z nami od początku istnienia firmy, czyli od 2016 roku. Długoletnia znajomość owocuje zaufaniem i szczerością. Bardzo cenimy nasze Opiekunki oraz Opiekunów, dlatego robimy co w naszej mocy, żeby dobrze im się z nami pracowało. Jeśli te osoby są zadowolone w miejscu pracy, to i nam na twarzach pojawia się uśmiech. Wszystko to wpływa bezpośrednio na jakość świadczonej opieki i w efekcie na lepszy stan psychofizyczny podopiecznego i Jego rodziny. Widzę nas – Bravecare jako firmę, która pomaga innym; podnosimy jakość życia nie tylko osób starszych czy niesamodzielnych, ale także ich rodzin. To jest naprawdę satysfakcjonujące. Wiedząc o tym nasze codzienne działania nabierają głębszego sensu.  Z tego miejsca także pragniemy podziękować wszystkim, którzy nam zaufali. Zachęcamy do dołączenia do naszej zespołowej bravecarowskiej rodziny!